Zakup nieruchomości pod miastem

Życie w ciągłym biegu to codzienność większości Polaków, toteż remedium na nieustanne bolączki, z jakimi przychodzi nam walczyć, stała się ucieczka od miejskiego zgiełku na tereny podmiejskie. Zakup nieruchomości poza miastem niesie ze sobą wiele korzyści, w tym niezależność i spokój o który tak ciężko w dobie rozwijającej się cywilizacji. Coraz częściej rezygnujemy z mieszkania w dogodnej lokalizacji miasta, wybierając urokliwy dom z własnym ogrodem na przedmieściach. Czasem tzw. „Miastowi” wytykają wady takiego rozwiązania, takie jak chociażby brak kanalizacji. Ale na ten zarzut istnieją proste i niedrogie rozwiązania. Najdogodniejsze okazują się szamba betonowe.

Szamba betonowe

szamba betonowe nieruchomościZbiorniki takie jak szamba betonowe są pewnym rozwiązaniem. Producenci stosując beton najlepszej klasy oraz dodatkowe zabezpieczenia i izolacje, gwarantują użytkownikom komfort i spokój na lata. Na terenach podmiejskich szamba betonowe sprawdzają się szczególnie często, chociażby ze względu na to, iż istnieje tu perspektywa  podłączenia do miejskiej kanalizacji na przestrzeni kilku lat. W szamba betonowe nie trzeba inwestować dużych pieniędzy i świetnie się sprawdzą jako rozwiązanie tymczasowe.

Zalety mieszkania pod miastem

Walorem zakupu nieruchomości poza miastem jest ciche i spokojne środowisko, w którym unosi się świeże powietrze. Poczucie większej prywatności i wolna przestrzeń kusi szczególnie małżeństwa z dziećmi, które w zaciszu swojego domu mogą spędzić czas w ogrodzie o urzekającej kolorystyce.

Nieruchomość pod miastem przyciąga również klientów ze względu na koszty, które mogą być nawet kilkakrotnie niższe. Zważywszy na cenę niewielkiej działki w Warszawie wartej pół miliona złotych, możemy znacznie zaoszczędzić kupując dom jednorodzinny nieopodal miasta.

Atutem mieszkania poza miastem jest dynamiczne tempo ich rozwoju, w rezultacie przekładające się na powstające szkoły czy zakłady przemysłowe, które niwelują koszty dojazdu i czas mieszkających na terenach podmiejskich. Efektem tego są niższe koszty utrzymania, co odbija pozytywne piętno na budżecie domowym.

Wiele korzyści przemawia za zakupem nieruchomości na przedmieściach,  jednak warto mieć na uwadze otaczającą go infrastrukturę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Transport miejski, jak i dostęp do placówek szkolnych czy medycznych może przełożyć się na większy komfort naszego życia. Szale wskaźnika wygody może przeważyć również plan zagospodarowania przestrzennego terenu podmiejskiego, dlatego też niezbędne jest zapoznanie się z najbliższymi inwestycjami planowanymi przez władze.

Zakup nieruchomości pod miastem cieszy się dużą popularnością, ze względu na większą ilość przestrzeni i atrakcji, które niegdyś dostępne były jedynie w mieście. Dom na obrzeżach to ostoja spokoju, która umożliwia oderwanie się od codziennych problemów. Taki rodzaj inwestycji niesie również ze sobą wiele wątpliwości, jednak ostateczny wybór tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych oczekiwań.

Zapisz