Urządzenia UTM Cyberoam

Sytuacja w świecie wirtualnym

W dzisiejszym świecie zwykła zapora sieciowa nie wystarczy. Każda firma potrzebuje kompleksowej ochrony na każdej z 7 warstw modelu OSI. Wtedy właściciel może być pewny, że jego firma jest zabezpieczona. Najnowszym rozwiązaniem proponowanym przez specjalistów z dziedziny zabezpieczeń sieciowych jest UTM Cyberoam.

Stale rośnie ilość przedsiębiorców, którzy są świadomi niebezpieczeństw, na jakie są narażeni w świecie wirtualnym. Duże przedsiębiorstwa najczęściej posiadają dział IT, którego zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo firmy i monitorowanie zagrożeń. Zadaniem informatyków pracujących w takim dziale jest również uświadamianie właścicielom i zarządom na jakie ataki i zagrożenia są narażeni oraz proponowanie rozwiązań zabezpieczających.

Niebezpieczeństwa czekające na przedsiębiorców

Każda firma niezależnie od wielkości może się stać ofiarą wirtualnych ataków. Dobrze jest gdy właściciele firm ufają i słuchają rad czy to zatrudnionych informatyków bądź firmy zewnętrznej opiekującej się ich firmą. Nie mądrym postępowaniem jest gdy ignoruje się porady specjalistów. W obecnych czasach każda firma narażona jest na ataki ze strony cyberprzestępców. W wirtualnym świecie łatwo paść ofiarą oszustów, gdy jest się nieświadomym i niefrasobliwym właścicielem firmy. Większość ataków nie jest wymierzona w konkretną firmę. Cyberprzestępcy są nastawieni na szybki zysk. Szukają więc słabych punktów zabezpieczeń, skanując przy tym wszystkie możliwe drogi połączenia z internetem. Najłatwiejszym celem są dla nich ludzie nieświadomi czekających na nich zagrożeń. Różnymi sposobami cyberprzestępcy mogą dostać się do danych firmy. Ostatnio często dostają się poprzez korespondencję elektroniczną, podszywając się np. pod operatora komórkowego. Wystarczy, że ktoś otworzy załącznik z takiego sfałszowanego listu żeby firma padła ofiarą cyberprzestępców. Następstwa takiego ataku mogą być różne np. z konta bankowego firmy mogą zostać wyprowadzone pieniądze.

UTM CyberoamObecnie zabezpieczenia, które jeszcze kilka lat temu uchodziły za zaawansowane dziś sobie nie stanowią już przeszkody dla hackerów. Dlatego niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa należy inwestować w najnowsze i najbardziej zaawansowane zabezpieczenia sieci. Skutki zaniedbań w tym zakresie przez właściciela firmy mogą być dla jego działalności opłakane.

UTM Cyberoam

Najnowszym produktem jakie pojawiło się na rynku zabezpieczeń sieciowych są urządzenia klasy UTM Cyberoam. Te urządzenia są udoskonaleniem standardowych firewalli. UTM Cyberoam potrafią się zaadoptować w każdym przedsiębiorstwie. Te urządzenia mają szereg udogodnień, które pozwalają na definiowanie polityk i reguł firewalla w oparciu o użytkowania bądź grupę pracowników. Administratorzy w prosty sposób mogą zarządzać uprawnieniami do zasobów sieciowych z podziałem na jednostki administracyjne. Urządzenia klasy UTM Cyberoam pozwala również generować raporty i statystyki z dokładnością do nazwanego użytkownika. Upraszcza to wyciąganie wniosków przydatnych w administracji. Dodatkowo urządzenia typu UTM Cyberoam zawierają w sobie wiele dodatkowych mechanizmów. Te urządzenia rozbudowane są o moduły, które umożliwiają kontrolę na każdej warstwie modelu ISO OSI łącznie z ostatnią warstwą aplikacji.

Zapisz

Zapisz