Urządzenia UTM godne uwagi każdego przedsiębiorcy

Urządzenia UTM

Najnowszym popularnym tematem w środowisku profesjonalistów od zabezpieczeń sieciowych są urządzenia UTM. Wszystkim zainteresowanym zamierzamy wyjaśnić, że jest to dostosowany do dzisiejszych zagrożeń system zabezpieczeń zawierający wiele wyspecjalizowanych modułów wbudowanych w jedno urządzenie. Ten mechanizm jest odkryciem w branży informatycznej. Dzięki stosowaniu absolutnie nowoczesnych i do dziś nie stosowanych rozwiązań jest to forma na zagwarantowanie bardzo znacznego poziomu bezpieczeństwa w organizacji.

Ochrona

urządzenia UTMPewnie mają Państwo wątpliwości czy warto zabezpieczyć swoją firmę takim urządzeniem. Fachowcy uważają, że tak. Zakup poszczególnych modułów z jakich składa się UTM znacznie przewyższa cenę rynkową tego nowoczesnego urządzenia. Urządzenia UTM Cyberoam można wdrożyć zarówno do małych przedsiębiorstw, gdzie jest kilka komputerów jak i do ogromnych sieci firmowych, które składają się z dziesiątek oddziałów rozlokowanych w różnych regionach kraju. W każdym z przypadków UTM Cyberoam zapewni dokładne bezpieczeństwo sieci oraz zasobów informatycznych. To rozwiązanie globalnie chroni przed najnowszymi wirusami z jakimi walczą fachowcy od bezpieczeństwa sieci. Urządzenia UTM działają błyskawicznie dzięki odpowiednio wykonanej optymalizacji.

Konfiguracja

Urządzenia UTM zmontowane są z wielu modułów, które w tym momencie można pozyskać osobno. System UTM Cyberoam zbudowany jest z takich modułów jak: firewall, VPN, IPS, Weeb Filter, WAF, IM, Application Filter, Qos, Anti Virus, Anti Spam, raportowanie. Dogodnością tego systemu jest fakt, że urządzenie UTM Cyberoam umożliwia kontrolę zabezpieczeń w każdym module. Gwarantuje przy tym dogłębne bezpieczeństwo sieci i do tego skutecznie obniża poziom skuteczności cyber ataków.

Ustawienia

Urządzenia UTM udostępniają specjalistom od sieci na co niemiara wyspecjalizowanych procedur, czego nie umożliwia nadzorowanie całkiem odrębnych systemów. UTM Cyberoam udostępniają kilkanaście oryginalnych funkcji zabezpieczających w obrębie jednego urządzenia. Skutkiem stosowania tej techniki jest możliwość, że administrator może pewnie i momentalnie dostosowywać ustawienia wszystkich modułów. Mocnym punktem tego rozwiązania jest nadto fakt, że kontrakcja na wirus następuje bezzwłocznie. Osiągnięte jest to przez bardzo szeroko rozbudowany system raportowania i logów. Urządzenia UTM Cyberoam redukują koszty infrastruktury sieciowej, zachowując przy tym dominujący poziom bezpieczeństwa jaki jest dziś dostępny na rynku.

 

Zapisz

Zapisz