Urządzenia UTM Cyberoam

Urządzenia UTM Cyberoam niezbędne w przedsiębiorstwie

Ogólnoświatowa sieć komputerowa w dzisiejszych czasach staje się wymagany w kierowaniu przedsiębiorstwa. niezawiśle od wielkości każda firma używa z minimum jednego komputera podłączonego do sieci. Stacje komputerowe bardzo pomagają funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Dzięki nim zaoszczędza się czas i pieniądze, uefektywniona jest wymiana informacji między działami wewnątrz firmy jak również pomiędzy oddziałami zamiejscowymi. Absolutnie dlatego nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez połączenia Internetowego. Niestety wspólnie z rozwojem Internetu stopniowo rozbudowują swoje zabiegi cyber przestępcy. O ile do upewnienia bezpieczeństwa w domu wystarczy antywirus i świadomość domownika w tym zakresie o tyle właściciel przedsiębiorstwa powinien całościowo zabezpieczyć swoją sieć pionierskimi systemami bezpieczeństwa jakimi są Urządzenia UTM Cyberoam.

Bezpieczeństwo sieci

Każdy właściciel firmy powinien zatroszczyć się o wysoki poziom kwalifikacji swoich pracowników w kierunku bezpiecznego poruszania się po sieci. Popularnymi niebezpieczeństwami kierowanymi w firmy są ataki, których skutkiem jest szyfrowanie danych na stacjach komputerowych w firmie. W dzisiejszych czasach hakerami nie są pojedyncze osoby ale całe zespoły znawców, którzy posiadają niebotyczną wiedzę i kapitał. Powoduje to, że cyber ataki są bardzo sprawne. Sprawdzoną drogą jaką niechciane oprogramowanie dostaje się do sieci firmowej jest otwieranie zainfekowanych załączników do maili. Cyber przestępcy w mailach podszywają się pod zaufane firmy takie jak Poczta Polska, dostawca energii. Dlatego opłaci się uzbroić się w urządzenia UTM, które są odporne na rozbudowane ataki hakerskie. Uzupełniająco warto opracować solidną politykę bezpieczeństwa jaka będzie dominować na terenie organizacji. Normy bezpieczeństwa sieci obejmują zarówno takie podstawowe zabezpieczenia jak stosowanie silnych haseł ze znakami specjalnymi oraz zmienianie ich co miesiąc jak również kompetentne urządzenia, które zabezpieczają sieć np.: VPN router czy też Hardware firewall. Współcześnie opracowanie właściwej i sprawnej polityki bezpieczeństwa jest dużo prostsze niż dekadę temu, ponieważ systemy nowej generacji UTM są bardzo pomocne w tym.

Urządzenia UTM Cyberoam

urządzenia UTM CyberoamUrządzenia UTM dają pewność bardzo wysokiej ochrony zasobów informatycznych firmy i zabezpieczają przed atakami cyber przestępców. Urządzenia UTM Cyberoam są zdaniem znawców z branży zabezpieczeń jednymi z najlepszych systemów zabezpieczeń sieci firmowych. Dzięki temu, że są rozległe to zabezpieczają sieć firmową na wszystkich warstwach modelu OSI. Urządzenia UTM zabezpieczają sieć już od poziomu przesyłania i odbierania sygnału fizycznego, poprzez ochronę przesyłania pakietów informacji szyfrując je, aż do warstwę aplikacji, odpowiadającą za odczytanie danych i ich przetworzenie. Urządzenia UTM Cyberoam zawierają w sobie moduły takie jak: application filter, Firewall, VPN, WAF, IM, Qos, Antywirus, Antyspam,IPS, Weeb filter oraz moduł odpowiedzialny za generowanie raportów. Jak widać dzięki pewnemu urządzeniu i oprogramowaniu do niego można otrzymać szereg opcji, które kompleksowo zabezpieczą zarówno małą sieć firmową jak i ogromne korporacje.

VPN router

Głównym elementem urządzenia UTM Cyberoam jest VPN router. Ten element systemu ma szereg pewnych opcji. To dzięki niemu można zapewnić bezpieczeństwo zasobów informatycznych przedsiębiorstwa bez względu od miejsca przebywania pracownika. W dzisiejszym świecie przedsiębiorstwa rozwijają się w szybki sposób. Pracownicy potrzebują dostępu do zasobów firmy w podróżach służbowych jak również nieraz dostępu zdalnego z miejsca zamieszkania. VPN router zapewnia ochronę przed wykradaniem informacji a nawet zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do zasobów informatycznych firmy. Dodatkowo moduł ten jest odpowiedzialny za wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zapewnia stabilne połączenie. VPN router skanuje ruch pod kątem wirusów, spamu, prób włamania dzięki czemu chroni urządzenia komputerowe i sieć oraz gruntownie ochrania przed zagrożeniami pochodzącymi z przenośnych urządzeń

Zapora sieciowa

Zapora sieciowa jest odpowiedzialna za sprawdzanie ruchu w sieci firmowej i zapamiętywanie najważniejszych przypadków w logach. Ułatwia to ekspresowe i usprawnione dokonywanie modyfikacji w konfiguracji przez administratora. Hardware firewall jaki ma wbudowany system UTM Cyberoam gwarantuje inspekcję przesyłanych pakietów wiadomości między pracownikami co ma za zadanie zagwarantować bezpieczeństwo sieci, aplikacji i zasobów informatycznych.

Zapisz