Nowość – deska tarasowa WPC

Deska tarasowa WPC – nowość!

Widok z domu otwarty na ogród to bardzo ciekawa alternatywna dla domowników i gości. Ma super wpływ na nasze samopoczucie, relaks, a także sprzyja spotkaniom w gronie znajomych. Z tego też względu, bardzo istotne jest połączenie funkcjonalności i estetyki, które przełoży się na wygodę zastosowania. Najważniejszym elementem jest podłoga tarasu, to ona nadaje cały charakter. Obecnie najpopularniejsza na taras staje się deska tarasowa WPC.

deska tarasowa WPCNieodłącznym elementem każdego tarasu są komfortowe meble, dzięki którym z chęcią spędzamy na nich czas. Tak zwany salon zewnętrzny to najlepsze miejsce do grillowania,  w którym napawać możemy się nowymi smakami potraw przyrządzonymi na świeżym powietrzu. Nawiązaniem do salonu może być kominek, a jego funkcjonalność zapewni wspólny przewód kominowy. Często zdarza się tak, że, taras znajduje się w pobliżu kuchni, z której bardzo szybko będziemy mogli serwować posiłki, także skrócony zostanie czas na dotarcie na przykład do lodówki. Jeśli jednak, taras nieopodal salonu jest dla nas ciekawszym rozwiązaniem, dobrze jest poszukać projektu budynku, który będzie opatrzony dwoma tarasami lub jednym, który otacza dom z kilku stron.

W tradycyjnym budownictwie nie może zabraknąć drzwi, które będą otwierane podczas ciepłych dni. I choć nasze babcie umieszczały w wejściu stylowe firanki, aktualnie znajdziemy w nich moskitiery w różnej postaci. Klasyczną alternatywą są też systemy, które umożliwiają płynne przesuwanie skrzydeł – dzięki temu domownicy mogą wdychać świeże powietrze i cieszyć się kolorystycznym ogrodem będąc w budynku. Przy tym takie rozwiązanie optycznie przedłuży strefę dzienną.

Nie licząc umeblowania w stylu minimalistycznym, przyjemną atmosferę dla każdego użytkownika spowoduje oświetlenie. Dzięki temu możliwe stanie się wieczorne spędzanie czasu na tarasie. Oświetlenie prócz funkcji praktycznej powinno być idealnym elementem dekoracji. Jego walorem jest podkreślenie kształtu roślin, a także ekspozycja ich urody po zmroku.