Szambo betonowe czy szambo plastikowe?

Szambo betonowe Konin jest jednym z popularniejszych sposobów pozbywania się nieczystości z gospodarstwa domowego, oczywiście jeśli w obrębie naszej działki nie mamy możliwości bezpośredniego podłączenia się do sieci kanalizacyjnej. Jak się okazuje nie wszędzie jest taka możliwość, wtedy wybieramy szambo betonowe lub plastikowe i tu powstaje dylemat, które wybrać.

Szambo betonowe Konin

Do głównych zalet tego rozwiązania należą, niska cena i wysoka wytrzymałość.  betoniarka http://konin.ekologiczne-szamba-betonowe.pl/ Szambo betonowe KoninSzambo betonowe Konin jest mocne i trwałe ponieważ jest wykonywane z odpowiednio wysokiej klasy betonu z domieszką chemii budowlanej, dzięki czemu jest to rozwiązanie na lata. Producenci dodatkowo zabezpieczają każde szambo betonowe od zewnątrz, używają do tego specjalnych preparatów by zapewnić zbiornikom szczelność. Zbiornik typu szambo betonowe Konin charakteryzuje się również dużym ciężarem, niektórzy uważają to za wadę tego rozwiązania, ze względu na transport. Jednak producenci szamb betonowych posiadają odpowiedni sprzęt do ich transportu i montażu. A tylko duży ciężar szamba radzi sobie z naporem podnoszących się wód gruntowych. Fakt, że jest on wykonywany z bardzo wytrzymałych materiałów, to również dobra informacja dla osób, które, w swoich planach zagospodarowania terenu posesji, założyły, że nad zbiornikiem ma zostać wybudowany podjazd do garażu bądź dodatkowe miejsce parkingowe.

Szambo plastikowe

Czasem ludzie, obawiając się problemów z montażem ciężkiego szamba betonowego, decydują się na zbiornik plastikowy. Szambo takie wykonane jest ze specjalnej mieszanki tworzyw sztucznych, nie wchodzących w reakcje z chemikaliami, dzięki czemu jest odporne na korozję. Materiał z jakiego wykonane są zbiorniki plastikowe sprawia, ze są one stosunkowo lekkie, co sprawia, że właściwie jego przewóz oraz montaż jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie, co znacząco obniża koszt całości prac. Ale mały ciężar okazuje się problemem w miejscach, gdzie istnieje wysoki poziom wód gruntowych, ponieważ niewielka waga szamba plastikowego może sprawić, że zostanie ono wypchnięte przez ich napierającą siłę. Szambo plastikowe cechuje również znacznie mniejsza wytrzymałość, dlatego nie powinno się nad nim przejeżdżać samochodem.

Decyzja

Jeśli przemyślimy wszystkie parametry techniczne to w podjęciu decyzji będziemy jeszcze brać pod uwagę cenę. Szambo betonowe jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Nawet jeśli nawet doliczymy transport i montaż, to i tak w ostatecznym rozrachunku szambo betonowe wyjdzie o połowę taniej.