Szamba betonowe – dodatkowy gadżet

Szamba betonowe

Prawie każda nieruchomość, który nie ma możliwości podłączenia do publicznej kanalizacji musi posiadać szambo. Przeznaczone ono jest do gromadzenia ścieków. Jednakże osoby posiadające przyłącze do gminnych wodociągów coraz częściej decydują się na zakup szamba betonowego w celu gromadzenia deszczówki bądź innych cieczy. Szamba betonowe są pierwszorzędnym wyborem jeśli chodzi o zbiorniki na ścieki komunalne.

Obecnie zbiorniki jakimi są szamba betonowe znajdują zastosowanie zarówno do składowania deszczówki, gnojówki i gnojowicy jak i jako studnie. Część producentów szamb betonowych stosuje pierwszorzędny żelbeton zagęszczony typu: B – 25 jak i dwukrotną warstwę izolacyjną izolbet. Daje to pewność, że szamba betonowe zdołają długo służyć właścicielowi. Pierwszym etapem w produkcji tego produktu jest wykonanie odlewu betonowego oraz zastosowanie odpowiednich preparatów, które zakleją pory oraz wykonanie odprężenia materiału. Późniejszy etap obejmuje nałożenie podwójnej warstwy izolacji. Taki proces jest na każdym kroku kontrolowany oraz sprawdzana jest końcowa jakość wyrobu. Cały proces zaręcza klientowi stu procentową szczelność i trwałość przez lata. Po montażu u usługodawcy szambo przykrywane jest specjalnie wykonaną płytą żelbetonową. Powierzchnia zbiornika zewnętrznie też musi zostać odpowiednio uodporniona. Przeprowadza się taki zabieg aby obniżyć ryzyko przedostawania się wody gruntowej do szamba.szamba betonowe
Do przewozu i zamontowania zbiornika potrzebne jest profesjonalne budowlane wyposażenie. Wytwórnia szamb betonowych musi takowy posiadać w swoich przedstawicielstwach. Szamba betonowe ze względu ma swój długi okres żywotności oraz stuprocentową szczelność są nienaruszającym równowagi ekologicznej rozwiązaniem. Warto też wiedzieć, że szamba są bardzo wytrzymałymi zbiornikami. Nie ma na nie wpływu poziom wód gruntowych. Można je montować nawet w mokrym gruncie. Następną ciekawostką jest fakt, że szamba betonowe są wytrzymałe. Dzięki czemu nie pękają pod wpływem nacisku np szambiarki. Można obok nich montować podjazdy. Dobrze wykonane zbiorniki nie będą pękać, kruszyć się ani sprawiać jakichkolwiek problemów przez wiele lat.Żeby uniknąć przepełnienia szamba warto zwrócić się z prośbą do producenta o montaż czujnika wypełnienia szamba.

Czujnik wypełnienia szamba

Dzięki takiemu czujnikowi w życiu nie doświadczy się zjawiska wylewających się ścieków. Jest to niemiłe i wręcz ohydne doświadczenie. Takie zaskoczenie pewnie będzie kłopotliwe, jeśli jest dzień wolny od pracy i nie można zamówić szambiarki. Żeby uniknąć tak nieprzyjemnej sytuacji dobrze jest zamontować w swoim zbiorniku sygnalizator szamba – czujnik szamba czyli system ostrzegania przed przekroczeniem optymalnego poziomu zbiornika. Pasuje on do każdego rodzaju zbiornika. Dzięki takiej sondzie można uniknąć przepełnienia szamba. Mieszanina w zbiorniku po osiągnięciu ustawionego stanu alarmowego, powoduje załączenie sygnału akustycznego i świetlnego. Dzięki odpowiedniemu ustaleniu poziomu poziomu wody można pomyślnie zdążyć z zamówieniem szambiarki.