Oczyszczalnia przydomowa kontra szamba betonowe

Istotne informacje o ekologicznej oczyszczalni ścieków.

W UE występuje coraz więcej jednostek opiekujących się o przyrodę. Dzięki temu w opiece o środowisko naturalne zaprojektowane zostały małe, przydomowe oczyszczalnie ścieków. Na rynku posiadają ogrom klientów. Jakkolwiek mimo to wiele jednostek kupuje jednak szamba betonowe. Postaramy się zaprezentować wszystkie parametry przydomowej oczyszczalni ścieków. Dodatkowo dokonamy porównania z ogromnym konkurentem czyli szambem betonowym.

Cena

Dla ogromnej części jest to istotny czynnik, który decyduje o wyborze zbiornika na ścieki z gospodarstwa domowego. Polacy niestety w zderzeniu do zachodu zarabiają o wiele mniej. Przydomowe oczyszczalnie ścieków kosztują około 4 000 zł. Jest to bez podważania dużo większa cena niż za szamba betonowe, ich ceny zaczynają się już od 900 zł. Do tej ceny trzeba doliczyć fachowy transport i montaż. Uzupełniająco trzeba liczyć się z zakupem separatorów tłuszczów i innych dodatkowych elementów.

Jak to jest skonstruowane

Przydomowa oczyszczalnia ścieków bez wątpienia jest szczelna i ekologiczna. Pozwala ona odzyskać w dobrym stopniu oczyszczoną wodę. Stopień czystości wody zależy od firmy produkującej co więcej wybranego modelu. Tak oczyszczona woda może zostać wykorzystana do podlewania krzewów czy też trawy. Wszakże czy warto tyle płacić? Coraz więcej fabryk szamb betonowych tak unowocześniło swoje zbiorniki, że spełniają one funkcje przydomowej oczyszczalni ścieków. A są dużo tańsze.

szamba betonoweZastosowanie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków może służyć wyłącznie jako zbiornik do magazynowania nieczystości. Jest ona zrobiona w tym zamiarze. Jej dedykowanym zastosowaniem jest faktycznie magazynowanie ścieków komunalnych z domu i do tego oczyszczenie ich w ogromnym stopniu. Jednakowoż szamba betonowe znajdują o wiele większe zastosowanie. Ponieważ szamba betonowe są wykorzystywane do gromadzenia zarówno ścieków jak i gnojówki, gnojowicy, deszczówki. Opłaca się wspomnieć, że mogą działać jako zbiorniki do kiszenia kapusty białej i czerwonej. Szamba betonowe mogą służyć do tego jako studnie czy też kanały samochodowe.

Szamba betonowe kontra przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są niesamowicie drogie. Ich cena jest głównie uzależniona poprzez materiał z jakiego są robione. Używane do produkcji tworzywo sztuczne jest bardzo wytrzymałe oraz przyjazne środowisku. Nie może on wpadać w żadne reakcje ze ściekami bowiem mogło by to zabić bądź uszkodzić florę bakteryjną. Szamba betonowe mają o dużo niższą cenę, gdyż beton jest dużo tańszy. Nadprogramowo mają dużo szersze zastosowanie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwieje wątpliwości na jaki zbiornik się zdecydować.